Archív výstav

25. mája 2023

Zátišia zo zbierky Galérie Nedbalka

Výstava predstavuje žáner zátišia v kontexte slovenskej výtvarnej moderny. Jej cieľom je poukázať na formálnu pestrosť tohto žánru, ako aj na jeho schopnosť reflektovať sociálny, historický a kultúrny kontext či riešiť duchovné problémy.

07. marca 2023

Lucia Dovičáková – Cítim sa ako …

Tvorba Lucie Dovičákovej rezonuje na slovenskej výtvarnej scéne už osemnásť rokov, dospela spoločne s autorkou k jasnej definícii silného autorského programu, v ktorého centre sa nachádza žena a jej obraz.

17. novembra 2022

Čutek na tretiu

Koncepcia výstavy i publikácie je prirodzene rozdelená do troch častí podľa jednotlivých autorov v chronologickej postupnosti ich tvorivých dráh.

20. októbra 2022

Maľba 2022

Nadácia VÚB a jej materská VÚB banka podporujú umenie dlhodobo.

05. apríla 2022

Ľudovít Fulla – Fragmenty

Výstava diel Ľudovíta Fullu pod názvom FRAGMENTY v Galérii Nedbalka predstavuje umelcove diela z rôznych tvorivých období, ktoré sa nachádzajú v zbierke galérie.

12. januára 2022

Marián Čunderlík – V zápase o nové videnie

Do dejín slovenského umenia sa Čunderlík zapísal koncom štyridsiatych a v päťdesiatych rokoch svojou figuratívnou tvorbou, začiatkom šesťdesiatych rokov ako účastník Bratislavských konfrontácií a koncom šiestej dekády ako člen Klubu konkretistov.

26. októbra 2021

Magical Moments

Výstava fotografií Petra Paška, Pala Luku, Petra Nižňanského a Jula Nagya, nazvaná Magical Moments, zachytáva ich fotografické cesty po takmer všetkých kontinentoch, ktoré absolvovali v rokoch 2006 až 2016.

21. septembra 2021

Maľba 2021

Maľba už 16 rokov plní svoje poslanie, pre ktoré vznikla: vyťahovať na svetlo tie najväčšie talenty spomedzi mladých maliarov na Slovensku a približovať umenie širokej verejnosti. Príďte sa pozrieť na výstavu finalistov súťaže Maľba 2021 a urobiť si obraz o súčasnom mladom umení.

Nezmeškaj výstavu alebo koncert