Ateliér Nedbalka

Galéria Nedbalka si opäť pre Vás pripravila spoluprácu s akad.maliarom Andrejom Augustínom. Obľúbený  zážitkový kurz maľovania sa uskutoční 12.3.2023 o 14:00 v ateliéry Galérie Nedbalka. Témou kurzu bude tentokrát jar, či už v podobe jarnej krajiny, zátišia, figúry v priestore. Inšpiráciu budeme hľadať v dielach zo zbierky Galérie Nedbalka. Vami namaľované umelecké dielo bude vaším darčekom. V cene kurzu je aj káva, čaj a pohár dobrého vína.

Kedy:12.3.2023

Čas: 14:00

Kde: Galéria Nedbalka

Cena 45€

Andrej Agustin 1964

Narodil sa v Bratislave, absolvoval štúdium na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe. Venuje sa maľbe, pastelu, grafike, ilustráciam, textilu, maľbe na porcelán a keramiku. Príťažlivo komunikujú so širším publikom, metaforicky znázorňujú meditáciu, baladu a nádej. Témou obrazov je často vnútorný život maliara. Čarovná realita sa tak v nich pretavuje do osobných príbehov. „Dobrý obraz je taký, ktorý vo mne vyvolá emóciu. Nemusí byť nevyhnutne krásny, ale musí obsahovať takú vnútronú silu, že zostane vo mne a myslím naň aj vtedy, keď ho už nevidím. A láka ma stále sa k nemu vrátiť.“

Kaligrafia nie je len remeslo a umenie písania, môže sa stať relaxačnou technikou, pri ktorej nasýtime potrebu kreativity aj oddychu.

Na workshope budeme pracovať s kaligrafickým štetcom a tušom.  Sústredíme sa na líniu a dych. Na čiaru aj medzeru. Na plnosť aj prázdnotu…  Od rozpíjania k ploche.  Od voľných čiar k písaniu. Naučíme sa viac dôverovať svojmu výtvarnému citu a budeme mať radosť z toho, čo vzniklo.

Na workshop si netreba doniesť nič – pomôcky a materiál budú pripravené.

Workshop je určený pre záujemcov od 15 rokov, vhodný aj pre úplných začiatočníkov v kaligrafii. Na stretnutie  je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je obmedzený.

Kedy? 23.4.2023

Kde? Galéria Nedbalka

O koľkej? 14:00 – 16:30

Cena?  45,- Eur

Lektorka:  Pawla Šoltisová

Výtvarníčka a grafická dizajnérka, učí na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru a vo voľnom čase sa venuje aj nadšencom-nevýtvarníkom v Ateliéri Amulet. Vo svojej voľnej tvorbe prepája obraz, písmo a gestickú kaligrafiu.

Detské divadielko – Kapitán Kotvička

Do Galérie Nedbalka zavíta s predstavením Kapitán Kotvička, ktorý chytá na svojej lodi ryby a uloví starú fľašu v ktorej sa skrýva správa o tom, že môže nájsť najväčší poklad sveta. Kapitán Kotvička sa vydáva na dobrodružnú plavbu spoločne s deťmi, ktoré sa stávajú jeho námorníkmi. Slnko svieti, čajky škriekajú a kapitán spoločne s námorníkmi hľadajú poklad. Plavia sa po ostrovoch, kde musia spĺňať rôzne úlohy až nakoniec nájdu najväčší poklad. Aký je to poklad? Tak to sa dozviete až v predstavení.

Dĺžka trvania: 45 min.

Veková kategória: 3-11 rokov

Cena: 3€ deti, 6€ dospelý v cene káva alebo čaj, 5€ dôchodca v cene káva alebo čaj

Kedy: 25.3.2023

Kde: Galéria Nedbalka

O koľkej: 15:00

Rezervácia miest na spravca@nedbalka.sk

Nezmeškaj výstavu alebo prednášky

Katalóg