Ateliér Nedbalka

Kurz základov kreslenia.

Workshop je určený pre začiatočníkov a miernych pokročilých. V úvode sa zameriame na voľné kreslenie predmetov, zachytenie správnych proporcií a vytvorenie objemu.

Vysvetlíme si, ako sa dajú kresbou zachytiť rôzne povrchy materiálov, a naučíme sa používať rôzne techniky tieňovania.

V druhej časti štvorhodinového workshopu vytvoríme z predmetov kompozíciu, kde si vysvetlíme základy komponovania a kompozície a správne posadenie do formátu. Z workshopu si odnesiete niekoľko kresieb a naučíte sa množstvo overených postupov, ako kresliť a napredovať v kreslení aj doma.

Lektorka: Ivana Filkorová

Termín: 30.9. 14-18.00h

Téma: kresba predmetov, zátišia

Cena: 75€

Kurz východnej kaligrafie
Pozývame na kreatívne popoludnie v Ateliéri Nedbalka. Tentoraz sme pripravili ochutnávku východnej (čínskej a japonskej) kaligrafie.
Vyskúšate si písanie znakov, ktoré takmer rituálne používa tieto nástroje: kaligrafický štetec, trecí kameň, tuš a papier. Napísaný znak je ako tanečná choreografia, vyvažuje krásu a poriadok. Podobne ako vo východnej filozofii, konečným cieľom je harmónia.
Workshop je určený pre záujemcov od 15 rokov, vhodný je aj pre úplných začiatočníkov.

Trvanie: 2,5 hodiny

Cena: 45€ osoba

Termín: 10.9. 14.00-17.00h

Lektorka:  Pawla Šoltisová

Výtvarníčka a grafická dizajnérka, učí na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru a vo voľnom čase sa venuje aj nadšencom-nevýtvarníkom v Ateliéri Amulet. Vo svojej voľnej tvorbe prepája obraz, písmo a gestickú kaligrafiu.

Kurz arteterapie
Vstúpte do sveta farieb, hudby a emócií a objavte svoje pravé ja. Arteterapia je spontánne maľovanie vnútorných obrazov a emócií s hudbou a relaxáciou.
Pomôže vám porozumieť aktuálnym okolnostiam vášho života, nájsť odpovede na životné otázky, objaviť svoje skryté túžby a talenty, zbaviť sa stresu a tráum. Rozvíja kreativitu, zlepšuje vzťah so sebou samým a okolitým životom, dáva odpovede na vnútorné otázky.  Arteterapia je jedinečnou cestou do vnútra seba samého, cestou sebapoznania a rozvoja kreativity.
Čo sa na kurze naučíte?

Dozviete sa, čo je to arteterapia, ako na nás pôsobí, čo všetko ňou môžeme v živote riešiť, prečo je vhodná pre každého a najmä pre tých, ktorí sa chcú o sebe dozvedieť viac a ujasniť si svoje pocity a vnímanie sveta. Naučíte sa základné arteterapeutické techniky, ako prepojiť hudbu a relaxáciu s aktívnym maľovaním. Budete hravou formou farbami a tvarmi, abstraktnou maľbou, škvrnami a pod. vyjadrovať svoje pocity a na záver sa naučíte klásť si otázky k svojim obrázkom, aby ste pochopili zmysel toho, čo ste namaľovali. Nakoniec poskladáme obrázky jednotlivých účastníkov a vytvoríme posledný obraz, ktorý si môžete odfotiť na pamiatku. Nemusíte vedieť maľovať – zažijete príjemné chvíle s hudbou, farbami a spolu s ostatnými účastníkmi sa dozviete viac o sebe samom, o obrazovej komunikácii a namaľujete si svoje originálne obrázky.

Lektorka: Iveta Slobodníková (Lektorka je profesionálnou maliarkou a autorkou kníh o meditáciách vydaných doma aj v zahraničí)

Termín dvojdňového kurzu: 11. 11. a 12.11. – 14-18.00h

Cena: 95€

Kurz – Makramé
Predvianočné obdobie si v Nedbalke spríjemnime workshopom Makramé s VERON MACRAME.
Makramé je remeslo či priam umenie, ktoré spočíva v ručnom viazaní rôznorodých geometrických vzorov z prírodných látok bez potreby háčikov alebo ihiel. Na workshope si povieme niečo o histórii makramé, o rozdelení šnúrok a o základných uzloch a následne sa pustíme do tvorby.

Vianočný set obsahuje:

1x anjelik

1x škoricová ozdoba

1x krúžok

2x stromček

Najdôležitejšie, čo si treba zobrať so sebou, je dobrá nálada a chuť tvoriť. Keby ste náhodou aj nemali práve najlepší deň, tak si ho spolu určite upletieme na mieru.

Lektorka: Veronika Valiček

Cena:  35 € osoba

Termín: 3.12. – 14.00-17.00h

Nezmeškaj výstavu alebo prednášky

Katalóg