Ateliér Nedbalka

Workshop kaligrafie – písanie je radosť.

Kaligrafia je umenie krásneho písania. Aký význam má dnes, v dobe klávesníc a dotykových displejov? Na túto otázku budeme hľadať odpovede na workshope písania a kaligrafie. Ako? No predsa: ručne-stručne…

Na stretnutí sa dozviete čo-to z teórie o kaligrafii a vyskúšate si niekoľko nástrojov, určených pre rôzne štýly písania. Zrezaným kaligrafickým perom si spoločne precvičíme abecedu – unciálu, ktorá patrí ku klasike, ale je nadčasová a použiteľná aj dnes. Prezradíme, čo je dôležité pri skladaní písmen do slov a textov, aby vynikla estetická stránka.

Na workshop si netreba doniesť nič – pomôcky a materiál budú pripravené. Zo stretnutia si odnesiete pracovné listy a  inšpiráciu do ďalšieho krasopísania.

Workshop je určený pre záujemcov od 15 rokov, vhodný aj pre úplných začiatočníkov v kaligrafii. Na stretnutie  je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je obmedzený.

Lektorka:  Pawla Šoltisová

Výtvarníčka a grafická dizajnérka, učí na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru a vo voľnom čase sa venuje aj nadšencom-nevýtvarníkom v Ateliéri Amulet. Vo svojej voľnej tvorbe prepája obraz, písmo a gestickú kaligrafiu.

Termín: 20.3.2022 v čase 14 – 17 hod.

Cena: 45€

Workshop pre deti – Kraj lesa

Výtvarný workshop na motívy obrazu Antona Jasuscha. Budeme sa rozprávať a tvoriť inšpirovaní jeho tvorbou, ktorá je aj v zbierke Nedbalky.

Workshop trvá 90 minút.

Vedie ho výtvarná pedagogička PaedDr. Katarína Kosánová, autorka kníh Ako maliari vidia svet a Ako umelci vidia svet.

Dátum 5.3.2022 (sobota) o 14:00h.

Vek detí: od 4 do 10 rokov.

Rodičia zatiaľ môžu absolovať komentovaný výklad stálej expozície v cene vstupenky.

Workshop pre deti – Galandova Matka s dieťaťom

Výtvarný workshop o výnimočnom vzťahu matky a dieťaťa. Ktorá farba na obraze dominuje, aké tvary maliar použil a čo vyjadruje póza matky a dieťaťa, to sa dozvieme pri spoločnom sķúmaní obrazu.

Workshop trvá 90 minút.

Vedie ho výtvarná pedagogička PaedDr. Katarína Kosánová, autorka kníh Ako maliari vidia svet a Ako umelci vidia svet.
Vek detí: od 4 do 10 rokov.
Dátum: 2.4.2022 (sobota) o 14.00h

Workshop pre deti – Varila myšička kašičku

Deti sa oboznámia s ilustráciou známeho maliara Ľudovíta Fullu, naučia sa rovnomennú riekanku, budú vyfarbovať a hrať sa s geometrickými tvarmi. Myškám z ilustrácie vytvoria aj vlastnú izbičku. Vek detí: od 4 do 10 rokov.

Kurz bude prebiehať 14.5.2022 o 15.00

Cena workshopu je 15€ na dieťa. Sprievod podľa aktuálneho cenníka. Rodičia zatiaľ môžu absolvovať komentovaný výklad Stálou expozíciou v cene vstupenky

Kurz povedie PaedDr. Katarína Kosánová, výtvarná pedagogička a autorka publikácie Ako maliari vidia svet.

Nezmeškaj výstavu alebo prednášky

Katalóg