späť

Katarína Kvietiková Bekéniová – Terra Incognita

Vyjadrenie sa abstraktnou maľbou je pre mňa proces hľadania spôsobu, ako vizualizovať vlastný vnútorný svet iba pomocou farieb a štruktúr.

Katarína Kvietiková – Bekéniová

Názov výstavy presne definuje autorkin súčasný status quo. Prvýkrát vo svojom výtvarnom prejave našla nový smer abstrakcie. Farba, tvar, línie a štruktúry jej pomáhajú objavovať a realizovať. Nechce veľa rozprávať, chce ukázať vášeň a nebojácnosť. Prijať a riadiť náhodu, viesť štetec tak, aby sa podriadil vopred danej štruktúre. Farby, ktoré doteraz ignorovala, sa jej zrazu zjavujú na palete. Podvedome, a neskôr aj vedome, do maľby prenáša kus tapisérie. Vždy ju fascinovali detaily stvorené vlnou. Pokúša sa zachytiť jej ľahkosť a pretaviť ju do maľby. Grafické listy sa následne odvíjajú od dynamiky maľby. Katarína sa vo svojich najnovších dielach pokúša spojiť tieto tri rozdielne techniky. Zachováva si však vlastnú formu linky. Čiara je súčasťou celej jej tvorby. Pomohla jej otvoriť nový svet abstraktnej maľby.

 

Publikácia: Katarína Kvietiková-Bekéniová – Terra Incognita, autor textov: Bohunka Zamecová; počet strán: 72; väzba: mäkká; rok vydania 2017.

Nezmeškaj výstavu alebo koncert