späť

Workshop kaligrafie

Kaligrafia je umenie krásneho písania. Aký význam má dnes, v dobe klávesníc a dotykových displejov? Na túto otázku budeme hľadať odpovede na workshope písania a kaligrafie. Ako? No predsa: ručne-stručne…

Na stretnutí sa dozviete čo-to z teórie o kaligrafii a vyskúšate si niekoľko nástrojov, určených pre rôzne štýly písania. Zrezaným kaligrafickým perom si spoločne precvičíme abecedu – unciálu, ktorá patrí ku klasike, ale je nadčasová a použiteľná aj dnes. Prezradíme, čo je dôležité pri skladaní písmen do slov a textov, aby vynikla estetická stránka.

Na workshop si netreba doniesť nič – pomôcky a materiál budú pripravené. Zo stretnutia si odnesiete pracovné listy a  inšpiráciu do ďalšieho krasopísania.

Workshop je určený pre záujemcov od 15 rokov, vhodný aj pre úplných začiatočníkov v kaligrafii. Na stretnutie  je potrebné sa prihlásiť. Počet miest je obmedzený.

Lektorka:  Pawla Šoltisová

Výtvarníčka a grafická dizajnérka, učí na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru a vo voľnom čase sa venuje aj nadšencom-nevýtvarníkom v Ateliéri Amulet. Vo svojej voľnej tvorbe prepája obraz, písmo a gestickú kaligrafiu.

Termín: 20.3. nedeľa, v čase 14 – 17 hod.

Cena: 45€