späť

Slovenská zborová tvorba v Nedbalke: Koncert speváckeho zboru Technik STU

20. 10. o 19. 00 h v Galérii Nedbalka

Slovenské výtvarné umenie ako aj tvorba našich skladateľov sa stretnú na jednom mieste. V podaní speváckeho zboru Technik STU zaznejú skladby autorov ako Ján Cikker, Eugen Suchoň, Ivan Hrušovský a ďalší.

Koncert sa uskutoční priamo v galérii a počas celého programu si budete môcť vychutnávať hudbu aj expozíciu diel vystavených v galérii na štyroch poschodiach.

Dirigujú: Petra Torkošová (zbormajster), Zuzana Buchová-Holíčková (pomocný dirigent)

Po koncerte ste pozvaní na malé občerstvenie.

Vstupné: 5€.

Lístky si je možné zakúpiť alebo rezervovať v Galérii Nedbalka.

Projekt je realizovaný s podporou Hudobného fondu, Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a galérie Nedbalka. Tešíme sa na Vás…

Program

 1. Ján Cikker: Na kamenečku sedela; Za horami, za dolami
 2. Ivan Hrušovský: Nevandruj milý môj; Ej hrajteže mi hrajte; Jajže lúčka zelenučka
 3. Ivan Hrušovský: Ňebanovala bi, Keď ja pôjdem
 4. Ivan Hrušovský: Rytmus (z cyklu Tri etudy)
 5. Eugen Suchoň: Ešte sa nevydám
 6. Eugen Suchoň: Pod Roháčami; Horička zelená; Tak sa mi videlo (z cyklu Ozveny)
 7. Eugen Suchoň: Bodaj by vás
 8. Leoš Janáček: Láska opravdivá
 9. Eugen Suchoň: Ej dziny dziny don
 10. Ján Cikker: Sadaj, slnko, sadaj
 11. Ján Rozehnal: Oddavac še budu
 12. Miroslav Šmid: Palenočka
 13. Peter Cón: Išol Milý orac

Spevácky zbor Technik STU vznikol v roku 1956 . Je významnou súčasťou slovenskej zborovej scény už viac ako 55 rokov . Repertoár obsahuje diela sakrálnej hudby, starej hudby, skladby súčasných skladateľov, či úpravy ľudových piesní . Zbor sa pravidelne zúčastňuje na súťažiach a festivaloch na Slovensku i v zahraničí . Úspešne sa prezentoval vo viac ako 17 štátoch Európy . Spevácky zbor funguje na pôde Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, je súčasťou Vysokoškolského umeleckého súboru Technik a od roku 2013 pracuje pod vedením zbormajsterky Petry Torkošovej . V roku 2011 zbor absolvoval spoločný koncert so svetoznámym baritonistom Dmitrijom Hvorostovskym v rámci hudobného festivalu Viva Musica . Na koncertoch zboru odznelo niekoľko svetových premiér diel súčasných slovenských skladateľov (P . Martinček, M . Tóth, Ľ . Bernáth a M . Krajči . . .) .www.zbortechnik.sk


Petra Torkošová (dirigent)

Petra založila a desať rokov viedla detský spevácky zbor Gorazdík, s ktorým účinkovala na rôznych festivaloch a koncretoch doma i v zahraničí. Študovala na VŠMU v Bratislave u prof. Blanky Juhaňákovej ArtD, odbor zborové dirigovanie. Od roku 2013 vedie spevácky zbor Technik STU. Na festivale súčasnej hudby – Orfeus boli pod jej taktovkou uvedené premiéry diel mladých slovenských skladateľov, ktoré priniesli inovatívnu zvukovosť a predstavili prácu so zvukom v priestore. Spolupracovala na medzinárodných projektoch v Luxemburgu a Izraeli, kde tiež dirigovala sériu koncertov. V súčasnosti učí na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave.

Zuzana Buchová Holičková (pomocný dirigent)

Zuzana je doktorandkou odboru zborové dirigovanie na VŠMU u prof. Blanky Juhaňákovej. Popri domovskom chrámovom zbore Chorus Salvatoris päť rokov pôsobila ako asistentka zbormajsterky speváckeho zboru Technik Ivety Viskupovej a v rokoch 2012-2013 ako zbormajsterka miešaného speváckeho zboru Tirnavia. S vokálnym oktetom zloženým z členov zboru Chorus Salvatoris získala prvé miesto v zlatom pásme na medzinárodnej súťaži Festa Choralis. V súčasnosti pôsobí ako dirigentka detského speváckeho zboru Canens na SZUŠ Macharova, s ktorým naštudovala zborové čísla v hre Jane Eyrová v Činohre SND.