späť

Ateliér Nedbalka – Kurz umeleckej grafiky

Galéria Nedbalka ponúka rôzne kreatívne kurzy, do ktorých sa môžete zapojiť a zdokonaliť si svoje zručnosti alebo sa naučiť niečo nové

Pre koho je kurz určený?

Zaujíma Vás, ako vznikali diela autorov ako Albín Brunovský, Ľudovít Fulla? Zúčastnite sa na kurze umeleckej grafiky v Galérii Nedbalka a budete mať jedinečnú príležitosť vyskúšať si základné techniky, ktoré sa pri tvorbe grafiky využívajú.

Lektor

S tvorbou umeleckej grafiky v Ateliéri Nedbalka sa oboznámite pod vedením výtvarníka a profesora na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave Mgr. art. Roberta Makara, ArtD., a výtvarníčky Mgr. art. Kataríny Kvietikovej-Bekéniovej.

Harmonogram

Kurz bude pozostávať zo štyroch víkendových blokov: sobota a nedeľa od 13:00 do 18:00 h. Každý blok bude zameraný na inú grafickú techniku.

Termíny a zameranie jednotlivých blokov

24. – 25. 3. 2018 – V rámci prvého bloku sa dozviete, čo sa skrýva pod pojmom „umelecká grafika“ a oboznámite sa s technikou tlače z výšky – monotypiou. Podľa návrhu vo formáte A5, ktorý si so sebou prinesiete, vytvoríte na sklenenej platni vlastnú matricu a vytlačíte si vlastnú grafiku.

21. – 22. 4. 2018 – V druhom bloku sa budete venovať ďalšej technike tlače z výšky – linorytu. Do linolea si podľa vlastného návrhu vo formáte A5, ktorý si so sebou prinesiete, vyryjete matricu a tú následne použijete na jednofarebnú alebo viacfarebnú tlač.

26. – 27. 5. 2018 – Tretí blok bude zameraný na techniku tlače z hĺbky – suchú ihlu.

9. – 10. 6. 2018 – V štvrtom bloku si budete môcť vyskúšať ďalšiu techniku tlače z hĺbky, konkrétne mezzotintu.

Cena kurzu

Kurz stojí 80 eur, pričom v cene sú zahrnuté špeciálne výtvarné pomôcky a malé občerstvenie.

Ako sa prihlásiť na kurz?

Stačí sa zaregistrovať na adrese kunsthistorik@nedbalka.sk alebo na tel. č. +421 907 865 776+421 2 20 76 60 31 a uhradiť poplatok prevodom na účet Galérie Nedbalka.

Dlho neváhajte! Kapacita kurzu je obmedzená na 15 kreatívnych nadšencov.

„Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia

 

Kurzy boli oranizované s podprou Ars Bratisalvensis