späť

Kurz Arteterapie

Vstúpte do sveta farieb, hudby a emócií a objavte svoje pravé ja. Arteterapia je spontánne maľovanie vnútorných obrazov a emócií s hudbou a relaxáciou.

Pomôže vám porozumieť aktuálnym okolnostiam vášho života, nájsť odpovede na životné otázky, objaviť svoje skryté túžby a talenty, zbaviť sa stresu a tráum. Rozvíja kreativitu, zlepšuje vzťah so sebou samým a okolitým životom, dáva odpovede na vnútorné otázky.  Arteterapia je jedinečnou cestou do vnútra seba samého, cestou sebapoznania a rozvoja kreativity.

Čo sa na kurze naučíte?

Dozviete sa, čo je to arteterapia, ako na nás pôsobí, čo všetko ňou môžeme v živote riešiť, prečo je vhodná pre každého a najmä pre tých, ktorí sa chcú o sebe dozvedieť viac a ujasniť si svoje pocity a vnímanie sveta. Naučíte sa základné arteterapeutické techniky, ako prepojiť hudbu a relaxáciu s aktívnym maľovaním. Budete hravou formou farbami a tvarmi, abstraktnou maľbou, škvrnami a pod. vyjadrovať svoje pocity a na záver sa naučíte klásť si otázky k svojim obrázkom, aby ste pochopili zmysel toho, čo ste namaľovali. Nakoniec poskladáme obrázky jednotlivých účastníkov a vytvoríme posledný obraz, ktorý si môžete odfotiť na pamiatku. Nemusíte vedieť maľovať – zažijete príjemné chvíle s hudbou, farbami a spolu s ostatnými účastníkmi sa dozviete viac o sebe samom, o obrazovej komunikácii a namaľujete si svoje originálne obrázky.

Lektorka: Iveta Slobodníková (Lektorka je profesionálnou maliarkou a autorkou kníh o meditáciách vydaných doma aj v zahraničí)

Termín dvojdňového kurzu: 11. 11. a 12.11. – 14-18.00h

Cena: 95€