späť

Koncert Kataríny Malíkovej

Skladateľka, producentka, hudobníčka a speváčka. Momentálne jeden z najvýraznejších talentov na alovenskej hudobnej scéne. Jej debutový album Pustvopol (Slnko records, 2016) si získal uznanie kritikov, nominácie i ocenenia na Slovensku, aj v zahraničí a je považovaný za jeden z najžiarivejších slovenských debutov za poslednú dekádu.

Jej hudba stavia na výraznom vokále širokého ambitu. Navonok étericky pôsobiaca, no plná šeliem – taká je aj jej hudba. Krehká a pálčivá a hneď na to divá a drsná, s temnou predtuchou. Neo-classical, minimal synth-pop s prvkami experimentu, glamrocku, retra 70tych a 80tych rokov, založená na slovenskej ľudovej a popovej tradícii, s klasickým skladateľským a interpretačným remeslom. Úlet a pot pourri obľúbených štýlov súčasného umelca, kde je syntéza jedným z hlavných východísk. Zaujme hudobne, aj vizuálne – goticky minimalistická, nenápadná a zároveň plná expresie a drámy. Jej hudba je ako film noir s občasnými trpkosladkými momentami.

Vstupenky na koncert je možné kúpiť v Galérií Nedbalka alebo sieti ticketportal.sk: https://www.ticketportal.sk/Event/Koncert_Katariny_Malikovej

Koncert je podporený z Ars Bratislavensis.