späť

Workshop kaligrafie – monogramy

Kaligrafia je umenie krásneho písania. Aký význam má dnes, v dobe klávesníc a dotykových displejov? Na túto otázku hľadáme odpovede v sérii workshopov písania a kaligrafie. Ako? No predsa: ručne-stručne…

Písať krasopisne si vyžaduje písať pomaly. Príďte sa odpútať od hektiky všedných dní do galérie a skrotiť kaligrafický nástroj, ktorým bežne nepíšete. Zoznámite sa s rôznymi štýlmi kaligrafie a nacvičíte si kurzívne písmo so zrezaným pierkom. Napokon sa spolu pustíme sa do tvorenia monogramov*.

*/ MONOGRAM je vhodne zladená dvojica začiatočných písmen mena. Keď sa podarí, môže sa v ráme vynímať ako vkusná dekorácia. Alebo vytvoríte vlastnoručný darček, ktorý zaručene poteší.

LEKTORKA: Pawla Šoltisová – výtvarníčka a grafická dizajnérka, učí na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru a vo voľnom čase sa venuje aj nadšencom-nevýtvarníkom v Ateliéri Amulet. Vo svojej voľnej tvorbe prepája obraz, písmo a gestickú kaligrafiu.

Na workshop si netreba doniesť nič – pomôcky,  materiál a malé občerstvenie budú pripravené. Zo stretnutia si odnesiete pracovné listy, monogram v ráme a inšpiráciu do ďalšieho krasopísania.

Workshop je určený pre záujemcov od 15 rokov, vhodný aj pre úplných začiatočníkov v kaligrafii. Na stretnutie  je potrebné sa prihlásiť, počet miest je obmedzený.

TERMÍN: 29. mája 2022 (nedeľa)  14 – 17 hod.