späť

Výstava Magical Moments

Aktuálna výstava fotografií Petra Paška, Pala Luku, Petra Nižňanského a Jula Nagya

Výstava fotografií Petra Paška, Pala Luku, Petra Nižňanského a Jula Nagya, nazvaná Magical Moments, zachytáva ich fotografické cesty po takmer všetkých kontinentoch, ktoré absolvovali v rokoch 2006 až 2016. V každej krajine strávili niekoľko týždňov a všetko podriaďovali tomu, aby urobili čo najlepšie zábery. Na výstave si môžete pozrieť veľkoformátové krajinné fotky, ktoré často zachytávajú pekné miesta v dramatických svetelných podmienkach, ako aj momentky zo života v rôznych kútoch sveta.

Najviac fotografií pochádza z juhozápadu USA, kam sa autori vrátili hneď niekoľkokrát, ale spoznáte aj krásy Kanady, Južnej Ameriky, Nového Zélandu, Filipín, Islandu či Namíbie. K výstave vydala Galéria Nedbalka aj katalóg, v ktorom okrem vystavených fotografií nájdete aj pozorovania z ciest zachytené formou krátkych príbehov.

„Po každej ceste sme zvykli robiť výstavu a na túto sme vybrali tie najlepšie zábery zo všetkých ciest. Výber sme oživili niekoľkými fotkami, ktoré tu majú svoju výstavnú premiéru,“ hovorí Peter Paško.

Autori dúfajú, že výstava a katalóg budú mnohých inšpirovať k tomu, aby tiež začali objavovať magické miesta a momenty, pretože tie sú všade okolo nás, nielen v zahraničí, ale aj doma na Slovensku.

Výstava bude sprístupnená od 10.11.-12.12.2021

Počas výstavy priebieha charitatívna aukcia fotiek pre detský domov Bernolákovo. Nevahájte sa zpojiť aj vy a vydrže si krásne fotografie.