späť

Otvárame nový kurz grafiky

S tvorbou umeleckej grafiky v Ateliéri Nedbalka sa oboznámite pod vedením výtvarníka a profesora na VŠVU v Bratislave Mgr. art. Roberta Makara, ArtD., a výtvarníčky Mgr. art. Kataríny Kvietikovej-Bekéniovej.

Kurz bude pozostávať z troch víkendových blokov: sobota a nedeľa od 13:00 do 18:00 h. Každý blok bude zameraný na inú grafickú techniku.

Termíny a zameranie jednotlivých blokov:
3 – 4. 10. 2020 – V rámci prvého bloku sa dozviete, čo sa skrýva pod pojmom „umelecká grafika“ a oboznámite sa s technikou tlače z výšky – monotypiou. Podľa návrhu vo formáte A5, ktorý si so sebou prinesiete, vytvoríte na sklenenej platni vlastnú matricu a vytlačíte si vlastnú grafiku.
24. – 25. 10. 2020 – V druhom bloku sa budete venovať ďalšej technike tlače z výšky – linorytu a drevorezu. Do linolea si podľa vlastného návrhu vo formáte A5, ktorý si so sebou prinesiete, vyryjete matricu a tú následne použijete na jednofarebnú alebo viacfarebnú tlač.
7.- 8.11.2020 – Tretí blok bude zameraný na hlbokotlačové postupy.

Kurz stojí 90 eur, pričom v cene sú zahrnuté špeciálne výtvarné pomôcky a malé občerstvenie. Kapacita kurzu je maximálne 15 účastníkov.