späť

Jarný koncert Mucha Quartet

hosť: Katarína Porubanová – mezzosoprán

22.3., 18:00, Galéria Nedbalka

Pozývame Vás na jarný koncert sláčikového kvarteta Mucha Quartet a mladej talentovanej mezzosopranistky Kataríny Porubanovej. V podaní Mucha Quartet zaznejú diela od Josepha Haydna a Antonína Dvořáka, a v podaní speváčky si budete môcť vypočuť operné árie od Georga Friedricha Händla a Wolfganga Amadea Mozarta.

Lístky je možné zakúpiť cez ticketportal

Program:

 • Joseph Haydn (1732 – 1809): Sláčikové kvarteto č. 64 D dur, op. 76/5 „Largo“
 • Georg Friedrich Händel (1685 – 1759): Lascia ch´io pianga (z opery Rinaldo)
 • Georg Friedrich Händel (1685 – 1759): Verdi prati (z opery Alcina)
 • Antonín Dvořák (1841 – 1904): Sláčikové kvarteto č. 13 G dur, op. 106
 • Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791): Laudate dominum, KV 339
 • Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791): Voi che sapete (z opery Figarova svadba), KV 492
 • Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791): Non so più cosa son (z opery Figarova svadba), KV 492

Katarína Porubanová – mezzosoprán

Katarína Porubanová je študentkou spevu v triede Mgr. art. Silvie Lejava-Adamíkovej na Konzervatóriu v Bratislave a zároveň na Vysokej škole múzických umení.

Absolvovala majstrovské spevácke kurzy Antónia Carangela, Magdalény Blahušiakovej a Shigeko Haty, či Rominy Basso.

Získala ocenenia na súťažiach: Súťaž študentov slovenských konzervatórií (apríl 2015, Banská Bystrica): 1. miesto a absolútny víťaz,  Medzinárodná súťaž Rudolfa Petráka (november 2014, Žilina): 3. miesto.

Ako členka operného štúdia v Bratislave naštudovala tieto operné postavy: Tretia dáma (Čarovná flauta, W. A. Mozart), Háta (Prodaná nevěsta, B. Smetana), Archanjel Gabriel, Marta a Mária z opery Hry o Marii od B. Martinů, či postavu Hänsela (Hänsel und Gretel, E. Humperdinck).

Účinkovala na 24. Stredoeurópskom festivale koncertného umenia v Žiline (2015), na opernom koncert Opera Gala s Karlovarským symfonickým orchestrom pod vedením Františka Drsa, v roku 2017 vystúpila v Slovenskej filharmónii s komorným orchestrom Konzervatória v Bratislave, ako aj v rámci projektu Podzimní večery v Synagóge v Českom Krumlove. Spolupracuje s Komorným orchestrom mesta Ternčín (KOMT).


MUCHA QUARTET

 • 1. husle – Juraj Tomka
 • 2. husle – Jozef Ostrolucký
 • viola – Veronika Prokešová
 • violončelo – Pavol Mucha

MUCHA QUARTET vzniklo v roku 2003 na pôde Konzervatória v Bratislave. Medzi ich najväčšie úspechy patria 2. cena a Cena publika na medzinárodnej suťaži Premio Paolo Borciani 2014 v Reggio Emilia (Taliansko), 1. cena na Medzinárodnej súťaži komornej hry Antonína Dvořáka 2014 (Praha), ako aj 1. cena na Medzinárodnej súťaži Leoša Janáčka 2015 (Brno). Študovali komornú hru v Bratislave (Stanislav Mucha, Ján Slávik), vo Viedni (Johannes Meissl) a v Madride (Günter Pichler). Získali významné umelecké impulzy na majstrovských kurzoch, napr. Internationale Sommerakademie Reichenau (Rakúsko) – Hatto Beyerle, Evgenia Epstein; Academie musicale de Villecroze (FR) – Alfred Brendel; MISQA Montreal (Kanada) – Gerhard Schulz, Atar Arad; Bordeaux String Quartet Festival (FR) – Miguel da Silva. Pravidelne účinkujú na hudobných festivaloch doma aj v zahraničí – spomeňme napr. BHS, recitál vo viedenskom Musikverein či Pražskú jar. Viac na www.muchaquartet.sk.

Koncert sa organizoval s podrou Ars Bratislavensis.