späť

Kurzy ateliéru Nedbalka

Galéria Nedbalka ponúka rôzne kreatívne kurzy, do ktorých sa môžete zapojiť a zdokonaliť si svoje zručnosti alebo sa naučiť niečo nové.

Kurz knižnej väzby

Chceli by ste si vyrobiť vlastný album na vlepovanie fotografií s využitím pôvodnej a elegantnej technológie knižnej väzby, ktorá pochádza z ďalekého východu? Odnesiete si album veľkosti A4 s pevnými lepenkovým doskami s celopapierovým poťahom a kartónovými listami. Môžte si vytvoriť aj knihu, či skicár. Kurz je vhodný pre začiatočníkov, aj pre tých, ktorí sa už s ručnou knižnou väzbou stretli.

Kurz umeleckej grafiky

Zaujíma vás ako vznikali niektoré diela autorov ako Albín Brunovský, Ľudovít Fulla, Pablo Picasso či Salvador Dalí? Budete mať jedinečnú príležitosť vyskúšať si základné techniky, ktoré sa pri tvorbe grafiky využívajú. Každý blok kurzu bude zameraný na inú grafickú techniku. Nosnými témami jednotlivých stretnutí budú: monotypia, vytvorenie grafík na základe papierovej matrice, linorez, linoryt, drevorez, suchá ihla a mezzotinta.

Kurz digitálnej maľby

Hlavným cieľom kurzu je zoznámiť sa s prácou a základnými nastaveniami programu Photoshop, ktorý sa profesionálne využíva na digitálnu maľbu, či úpravu fotografií a osvojiť si prácu s tabletom, digitálnymi štetcami a štruktúrami. Účastníci si budú môcť vybrať ľubovoľný motív a na počítači ho pomocou tabletu namaľovať alebo nakresliť.