späť

Galéria Nedbaka oslavuje 10te výročie svojho vzniku

Galéria Nedbalka v stredu 12.10.2022 oslávila presne 10 rokov.

Príbeh Galérie Nedbalka sa začal zberateľskou vášňou a víziou, vďaka ktorej sa nemožné stalo skutočnosťou. Traja filantropi – manželia Miloslava a Peter Paškovci spolu s Artúrom Bartoškom – sa rozhodli spropagovať slovenskú výtvarnú kultúru, a tak vznikol projekt veľkej a stabilnej inštitúcie, ktorá sprístupnila verejnosti súkromnú zbierku slovenského umenia a urobila to priamo v srdci Bratislavy. S hrdosťou, úprimnou radosťou a bez preháňania môžeme povedať, že ju doposiaľ ešte nikto neprekonal.

Za svoju existenciu zrealizovala 50 výstav, zozbierala 1800 diel od 184 slovenských autorov tvoriacich od konca 19teho storočia. Galériu navštívilo viac ako 128 tis návštevnikov. Vydala 34 odborných publikácií a zrealizovala cez 500 bezplatných odborných výkladov. V Nedbalke si našli miesto aj najmenší diváci, pre ktorých sme pripravali desiatky workshopov, divadielok a vzdelávacích programov.

Ako prejav vďaky za vašu podporu si pre všetkých pripravili jedinečný darček – desaťdňový voľný vstup (pre jednotlivcov v čase otváracích hodín) do galérie od 13. októbra, do 23. októbra. Tešíme sa na vašu návštevu!

A ako bonus, sa budú môcť všetci návštevníci počas nasledujúcich desiatich dní zapojiť do súťaže o 10x ročnú permanentku do Galérie Nedbalka.

10 rokov