späť

Depeche Mode: Songs, Michal Matejčík: Harp

Vianočný koncert v Galérii Nedbalka predstaví návštevníkom galérie neobvyklé spojenie harfy od Michala Matejčíka so songami Depeche Mode.

Michal Matejčík pochádza zo Žiliny, kde po ukončení gymnázia študoval odbor harfa, ktorý absolvoval v triede Ľudmily Sawiczovej a Zuzany Törökovej na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Počas ďalšieho štúdia vo Viedni na Universität für Musik und darstellende Kunst dostával Michal Matejčík ponuky ako orchestrálny hráč od viacerých orchestrov o.i. RSO Wien, Recreation Graz a Pacific Music Festival Orchestra v Japonsku, kde ako prvý zastupoval Slovensko. Po ukončení štúdia sa naplno venoval sólovému, orchestrálnemu hraniu (Viedenská Štátna Opera), komornej hudbe (Trio Recordum, Kontrapunkte Ensemble), vyučovaniu (Musikschule Laxenburg) a komponovaniu.

Jeho skladba „L. ich T.“ pre dve harfy bola ocenená cenou Slovenského hudobného centra na súťaži „Rajecká hudobná jar“ 2011. V rokoch 2011-12 sólovo sprevádzal britského speváka Georgea Michaela na jeho „The Symphonica Tour“ rovnako ako spevácke kvarteto Il Divo. V marci 2013 bol angažovaný ako „predskokan“ skupiny Depeche Mode, ktorá mu ako prvému inštrumentalistovi a predskokanovi dovolila hrať na koncerte ich vlastné skladby. Vo Viedni pôsobí v Komornej opere a v Komornom orchestri. Okrem hudobnej oblasti pracuje pre švajčiarsku nadáciu „Robert und Lina Thyll-Dürr Stiftung“ na umeleckom projekte „Casa Zia“ na Toskánskom ostrove Elba.

Lístky sú v predaji na recepcii galérie.
Cena lístka je 10€. Sedenie voľné.