späť

Depeche Mode: Songs, Michal Matejčík: Harp

Vianočný koncert v Galérii Nedbalka predstaví návštevníkom galérie neobvyklé spojenie harfy od Michala Matejčíka so songami Depeche Mode 16.12. o 18.00h.

Michal Matejčík pochádza zo Žiliny, kde po ukončení gymnázia študoval odbor harfa, ktorý absolvoval v triede Ľudmily Sawiczovej a Zuzany Törökovej na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Počas ďalšieho štúdia vo Viedni na Universität für Musik und darstellende Kunst dostával Michal Matejčík ponuky ako orchestrálny hráč od viacerých orchestrov o.i. RSO Wien, Recreation Graz a Pacific Music Festival Orchestra v Japonsku, kde ako prvý zastupoval Slovensko.

Po ukončení štúdia sa naplno venoval sólovému, orchestrálnemu hraniu (Viedenská Štátna Opera), komornej hudbe (Trio Recordum, Kontrapunkte Ensemble), vyučovaniu (Musikschule Laxenburg) a komponovaniu. Jeho skladba „L. ich T.“ pre dve harfy bola ocenená cenou Slovenského hudobného centra na súťaži „Rajecká hudobná jar“ 2011. V rokoch 2011-12 sólovo sprevádzal britského speváka Georgea Michaela na jeho „The Symphonica Tour“ rovnako ako spevácke kvarteto Il Divo.

Od 2011 Michal Matejčík integruje harfu do popovej, elektronickej hudby. V rokoch 2011-12 sólovo sprevádzal britského speváka Georgea Michaela na jeho celoeurópskom turné „The Symphonica Tour“, rovnako ako spevácke kvarteto Il Divo na ich západoeurópskom turné. V marci 2013 bol angažovaný ako „špeciálny hosť“ kultovej skupiny Depeche Mode na ich viedenskom koncerte.

Následne vystupoval sólovo i komorne na ďalších európskych a amerických pódiách – Berlín, Hamburg, Varšava, New York, Hightstown.

Od roku 2014 vystupuje v komorných zoskupeniach harfa a sopránová píla, harfa a hoboj a od januára 2015 je angažovaný organizáciou Bratislava Tourist Board na ich hudobných prezentáciach.

V súčasnosti žije vo Viedni, kde pôsobí v Komornej opere a v Komornom orchestri, na Slovensku v Opere ŠD Košice. Okrem hudobnej oblasti pracuje Matejčík pre švajčiarsku nadáciu „Robert und Lina Thyll-Dürr Stiftung“ na umeleckom projekte „Casa Zia Lina“ na toskánskom ostrove Elba.

Cena lístka je 10€. Sedenie voľné podľa štandardov RÚVZ.