Pozývame vás na kreatívne popoludnie v Ateliéri Nedbalka s ochutnávkou východnej (čínskej a japonskej) kaligrafie.
Vyskúšate si písanie znakov, pri ktorom sa takmer rituálne používajú tieto nástroje: kaligrafický štetec, trecí kameň, tuš a špeciálny papier. Napísaný znak je ako tanečná choreografia, vyvažuje krásu a poriadok. Je to v súlade s východnou filozofiou a konečným cieľom je harmónia.
Workshop je určený pre záujemcov od 15 rokov, vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Na stretnutie si netreba doniesť nič – pomôcky, materiál a malé občerstvenie budú pripravené. Lektorka: Pawla Šoltisová, výtvarníčka a pedagogička, sa rada venuje aj nadšencom-nevýtvarníkom. Vo svojej voľnej tvorbe prepája obraz, písmo a gestickú kaligrafiu.
Veková kategória: od 15 rokov
Cena: 55€
Termín: 25.02. /nedeľa/ 14.00 – 17.00h
Ďalšie aktuality
Sprievodný program
Sprievodný program v galérií v rámci mesiacov marec a april.
Divadlo na hojdačke – Tajomstvo dračieho úsmevu
Marionetová rozprávka s veselými pesničkami z kráľovstva sužovaného drakom.
Kurátorský sprievod výstavou – Martin Benka
Pozývame vás na prednášky venované jednej z najvýraznejších osobností slovenského výtvarného umenia – Martinovi Benkovi.
Detský vzdelávací program – Martin Benka – Príbeh Slovenska v obrazoch
Ako sa dá namaľovať Slovensko?